Produkty

Istnieje dziś wiele ekologicznych zabawek na globalnym rynku, i coraz  więcej na polskim. Świadomi rodzice chętnie je wybierają, jednak dla dzieci to, że są ekologiczne  nie ma większego znaczenia. Nie  oceniają one bowiem zabawek pod kątem kraju produkcji lub materiałów, z których są zrobione. Dla nich najważniejsze jest czy jest interesująca, kolorowa i  jak się nią bawi.

Aby stworzyć lepszy świat musimy wszyscy razem dbać o to, co nas otacza. Poprzez wczesne zapoznanie dzieci z problemami naszego środowiska sprawimy, że gdy dorosną, troska o zwierzęta i przyrodę będzie dla nich rzeczą naturalną.

Dlatego chcemy zaangażować dzieci  w ochronę środowiska. Dając im ciekawe i pierwsze na rynku  eko-edukacyjne zabawki,  chcemy pomóc rodzicom wychować nowe pokolenie świadomych ekologicznie ludzi.

Co nas wyróżnia?

Gro Play nie jest kolejną na rynku firmą produkującą zabawki dla dzieci.

Zajmujemy się produkcją zabawek oraz gier, zarówno rzeczowych oraz cyfrowych, które uczą dzieci o środowisku i zrównoważonym rozwoju. Nasze produkty nie muszą być szare i nieatrakcyjne- wierzymy, że kolor i innowacyjność inspiruje do nauki poprzez zabawę.

Do tej pory znaliśmy 3 kategorie zabawek: edukacyjne, komercyjne i ekologiczne. My uważamy,  że zabawki nie muszą być: ekologiczne lub edukacyjne lub komercyjne.

Tworzymy produkty niszowe, tak aby łączyły w sobie wszystkie 3 funkcje. Takich zabawek jeszcze nie było!

Często „eko” zabawki są prostsze i mniej interesujące od  zwykłych komercyjnych zabawek, ale co pomogą ekologiczne zabawki, jeśli są nudne i dzieci nie chcą się nimi bawić?

Aby uzyskać większy pozytywny wpływ na środowisko przez eko-zabawki, należy zwrócić uwagę nie tylko na materiały, z których powstały i kraj produkcji.

My w Gro uważamy, że eko-zabawki  muszą dać dzieciom to co lubią i czego oczekują, ale oprócz tego powinny edukować o naszej odpowiedzialności za środowisko. W Gro stawiamy na długofalowe myślenie. Wiedza i troska o środowisko przetrwają dłużej niż zabawki i materiały z których powstały.  

Gro chce stworzyć  fundamenty dla propagowania zrównoważonego stylu życia dla nowej generacji poprzez zabawę. Będziemy oferować lokalnie wyprodukowane gry i zabawki z ekologicznych  materiałów, które są również eko-edukacyjne, dla dzieci od 3 do 12 lat.

Wszystkie nasze produkty  projektowane są w centrali firmy w Sztokholmie w Szwecji  i produkowane są w nowoczesnej polskiej drukarni spełniającej wszelkie wymogi UE.

Karton, z którego wykonane są zabawki posiada znak Cyclus, co oznacza, iż papier do produkcji pochodzi w 100% z recyklingu, dzięki czemu minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko dzięki między innymi zmniejszaniu ilości odpadów, zużytej wody,emisji Co2, zużytej energii.

Produkty składają się z kartonu, papieru, folii PP i farb drukarskich. Przeszły testy laboratoryjne, posiadają certyfikat CE, gwarantujący, że korzystanie z nich jest bezpieczne i nie zawiera składników toksycznych.

Obejrzyj wszystkie produkty w zakładkach: Układanki i Gry!

Gro zabawki to szwedzka marka, która sprawia, że ​​przyjazne dla środowiska i lokalnie produkowane zabawki, uczą dzieci jak dbać o środowisko w sposób łatwy i przyjemny!
"Chcemy dać dzieciom szansę na świetną zabawę a przy okazji naukę o fundamentalnych zasadach zrównoważonego stylu życia, aby pomóc im samym, ich najbliższemu otoczeniu i całemu światu.